Nederlandse Belangenvereniging van Hobbydierhouders
EU laat chip toe als identificatiemiddel schapen en geiten Afdrukken E-mail

27 september '08

Voor schapen en geiten die niet de grens over gaan, is het na 1 januari 2010 toegestaan deze dieren te identificeren met een chip. Ze moeten naast de chip wel nog een oormerk in. Maar de verplichting twee oormerken aan te brengen, komt te vervallen.

Dat blijkt uit de gewijzigde EU verordening   identificatie en registratie van schapen en geiten (comm._reg_ec_no_933-2008). Ook een tatoeage of een pootband mag, in combinatie met 1 elektronisch oormerk. Van tatoeage zijn uitgesloten de schapen en geiten die de grens over gaan.

De verordening is van toepassing op alle schapen en geiten die na 31 december 2009 geboren zijn. De schapen en geiten moeten vanaf die datum voorzien zijn van twee identificatiemiddelen, waarvan de elektronische identificatie het eerste middel is. Wat betreft de keuze van het tweede middel gunt de nieuwe verordening de lidstaten een grotere mate van flexibiliteit. De verordening bevat diverse combinaties van toegelaten identificatiemiddelen.
Vanaf 31 december 2009 moeten de identificatiecodes van na deze datum geboren dieren in het bedrijfsregister zijn opgenomen. Met ingang van 2011 moeten deze codes ook worden vermeld op het verplaatsingsdocument.

bron: Levende Have

Voor alle I&R-regels zie 'Hobbydierhouders en de regels'